Ako som fotografoval svadbu

Autor: Peter Grejták | 14.7.2011 o 12:31 | Karma článku: 8,39 | Prečítané:  3144x

Bol som požiadaný o vytvorenie svadobných fotografií. Fotografovanie to bolo zaujímavé a hoci trocha únavné, veľmi príjemné. Najkrajším momentom bolo hľadanie správneho momentu pre fotografiu, vystihnúť atmosféru a trošku experimentovať.

Pri svadobnej fotografii by fotograf, podľa môjho názoru robiť kompromis. Dodať relatívne štandardné fotografie aby vyhovel zákazníkom a zároveň sa autorsky vyjadriť tak, aby bol spokojný so svojou prácou. Všetko je otázkou vzájomnej dohody. Mal som šťastie, mladí ľudia ktorých som fotografoval nedisponujú štandardným vkusom (ak niečo také vôbec existuje) a tak som mohol hľadať aj menej tradičné motívy. Ponajprv ale, aby bolo všetko naporiadku a aj tetky spokojné, stretli sme sa pred obradom. (Pozn.: v texte je pár ilustračných fotografií, ostatné sú na konci článku. Použitá technika: Nikon d40x, 18-55, 55-200)

3.jpg

7.jpg

A samozrejme, nesmie chýbať fotografia auta v ktorom sa mladomanželia vezú:

11.jpg

Samozrejmosťou je obrad, ten býva pre fotografa náročný pretože sa všetko deje rýchlo. Samozrejme, každý fotograf má svoje metódy, niekto preferuje automatiku, niekto má odskúšané "svoje" nastavenie fotoaparátu. Ja som skúšal oboje. Zistenie: automatika tu nie je zlým pomocníkom.

30.jpg

26.jpg

Po obrade nasleduje gratulácia a odchod do sály kde sa koná slávnosť. Na tej sa najmä tancuje a konzumuje. Veselica. Slávnosť začína tancom mladomanželov:

40.jpg

Tancujú samozrejme aj hostia:

60.jpg

Mal som to šťastie že nevesta bola unesená do neďalekého podniku. Ja som sa nachádzal v skupine manžela, mohol som sa tak pokúsiť zachytiť hektickú atmosféru akcie "nájdi si ženu" (pre mňa osobne najlepšie fotografie).

52.jpg

A atmosféra klubu aj s manželmi:

53.jpg

Po odchode z klubu sme sa neponáhľali a prešli sa mestom. Mladomanželia si mohli oddýchnuť, nadhať sa čerstvého vzduchu a ja som urobl zopár obrázkov.

55.jpg

Výber z ďalších fotografií ktoré v ten deň vznikli:

1.jpg

9.jpg

23.jpg

21.jpg

36a.jpg

37a.jpg

45.jpg

47.jpg

46.jpg

50.jpg

56.jpg

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Dobré ráno

Dobré ráno: V očkovaní je chaos, každý si robí po svojom

Ako vyzerá vakcinácia na Slovensku.

Komentár Petra Schutza

Keď vedenie štátu mentálne nestíha

Riziko, že "kontinuálny skríning" situáciu zhorší, nie je zanedbateľné.


Už ste čítali?